Rosja: Ogromne zainteresowanie zakupem maszyn rolniczych. Powód? Uruchomione dotacje

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 30 stycznia 2017 12:18

Rosja: Ogromne zainteresowanie zakupem maszyn rolniczych. Powód? Uruchomione dotacje Crocus Expo w Moskwie, fot. Кировец/Facebook

Petersburski Traktornyj Zawod - rosyjski producent maszyn rolniczych nie nadąża z produkcją ciągników. Tak wielki popyt wziął się z uruchomienia w Rosji rządowych dopłat na zakup wyłącznie rodzimych maszyn - informuje Farmer.pl.

Rosyjski firma produkcyjna rozpoczęła pracę na trzy zmiany. Tylko w ten sposób jest w stanie zrealizować zamówienia na nowe maszyny dla rolników z największych okręgów rolniczych w Stawropolu, Rostowa i Krasnodaru - donosi portal kresy.pl.

Największą dumą i sztandarowym produktem rosyjskiej firmy jest ciągnik Kirovets.

Kolejka po nowe maszyny robi się coraz dłuższa. Tak ogromne zainteresowanie maszynami rolniczymi to efekt nowego rozporządzenia rządu nr 1432. Wprowadza ono dopłaty do zakupu sprzętu rolniczego.

To historyczne, bo pierwsze w historii finansowanie przeznaczone dla rolników. Zainteresowany wpłaca za traktor lub kombajn 70 proc. jego wartości, a pozostałe 30 proc. jest dotowane przez państwo. Pomoc z budżetu państwa spotkała się z ogromnym odzewem rolników, którzy muszą spełnić jeszcze jeden warunek. Maszyna musi być rosyjska. W ten sposób kraj wspomaga nie tylko rolników ale i przemysł.

Co nie może dziwić z nowych przepisów bardzo cieszy się Petersburski Traktornyj Zawod, który przyznaje, że prócz krajowych zamówień coraz więcej maszyn wysyła za granicę.

Więcej czytaj w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM