Rolnicy kupują mniej ciągników i maszyn

Autor: Nasz Dziennik 19 października 2015 12:49

Rolnicy kupują mniej ciągników i maszyn Miernikiem sytuacji na rynku sprzętu rolniczego jest sprzedaż traktorów, a ta nie jest rewelacyjna. W ciągu ośmiu miesięcy 2015 roku (danych za wrzesień jeszcze nie ma) zarejestrowanych zostało około 9 tys. nowych ciągników/ fot. shutterstock

Rolnicy kupują mniej ciągników i maszyn. To efekt głównie tego, że skończyły się unijne dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013, a nie wypłacono jeszcze żadnego wsparcia z PROW 2014-2020 - podaje Nasz Dziennik. 

Miernikiem sytuacji na rynku sprzętu rolniczego jest sprzedaż traktorów, a ta nie jest rewelacyjna. W ciągu ośmiu miesięcy 2015 roku (danych za wrzesień jeszcze nie ma) zarejestrowanych zostało około 9 tys. nowych ciągników, a eksperci szacują, że w całym roku ta sprzedaż powinna wynieść około 13 tys. sztuk. To stosunkowo niezły wynik, ale jednak gorszy niż w poprzednich latach, gdy liczba rejestrowanych traktorów przekraczała 15 tys., a w rekordowym 2012 wyniosła aż 19 tys.

Według ekspertów, znaczenie unijnych funduszy dla rynku traktorów i maszyn będzie jednak malało, bo w nowej perspektywie finansowej będzie na ten cel mniej pieniędzy. Za to nie powinna się zbytnio zmienić struktura rynku.

Czytaj więcej w Naszym Dzienniku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM