PSOR podsumowuje zbiórkę opakowań po ŚOR. Jaką ilość zebrano?

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 07 marca 2016 14:44

PSOR podsumowuje zbiórkę opakowań po ŚOR. Jaką ilość zebrano? W ciągu 12 lat udało się zebrać 14 730 ton opakowań po ŚOR./ fot. Farmer.pl

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin podsumowuje system zbiórki opakowań. W ciągu 12 lat udało się zebrać 14 730 ton opakowań po środkach ochrony roślin.

- Przez 12 lat odebraliśmy od użytkowników łącznie 14 730 ton opakowań – powiedział Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin zainicjowało w 2004 roku powstanie wspólnego i jednolitego dla wszystkich użytkowników środków ochrony roślin Systemu odbioru opakowań po tych środkach. W ten sposób producenci i importerzy wyszli naprzeciw wymogom zawartym w ustawie o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. PSOR jest właścicielem Systemu i koordynuje jego prawidłowe funkcjonowanie. Od 2014 r., zbierane w jego ramach są opakowania po środkach ochrony roślin toksycznych i bardzo toksycznych dla organizmów wodnych lub ludzi oraz opakowania po innych środkach niebezpiecznych wykorzystywanych w rolnictwie: nawozy, adiuwanty czy produkty biobójcze.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM