PSOR ogłasza akcję dla punktów sprzedaży środków ochrony roślin

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 28 września 2015 11:07

PSOR ogłasza akcję dla punktów sprzedaży środków ochrony roślin Opakowania po ś.o.r. powinny być odpowiednio zagospodarowane, fot. za Farmer.pl

Zgodnie z polskim prawem, opakowania po środkach ochrony roślin, powinny być odpowiednio zagospodarowane. Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin ogłasza ogólnopolski konkurs dla punktów sprzedaży ś.o.r. Zadaniem konkursowym jest zebranie jak największej liczby opakowań w ramach Systemu Zbiórki Opakowań PSOR. Konkurs trwa od 1 października 2015 do 30 listopada.

– Celem naszego konkursu jest nie tylko zachęcenie właścicieli punktów sprzedaży środków ochrony roślin do przystąpienia do Systemu PSOR, lecz również podziękowanie im za dotychczasowe zbiórki. To dzięki sklepom, które zbierają opakowania, System PSOR jest coraz popularniejszy i pozwala rolnikom gospodarować pustymi opakowaniami w sposób bezpieczny dla środowiska – mówi Marcin Mucha, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Punkty sprzedaży mają obowiązek zbierania opakowań po środkach ochrony roślin sklasyfikowanych jako niebezpieczne, a rolnicy muszą odpowiednio gospodarować tymi opakowaniami. System Zbiórki Opakowań PSOR to proste narzędzie umożliwiające spełnienie tych obowiązków. W jego ramach zbierane są opakowania po preparatach toksycznych i bardzo toksycznych dla organizmów wodnych lub ludzi oraz po innych środkach niebezpiecznych wykorzystywanych w rolnictwie.

Punkty sprzedaży mogą przystąpić do Systemu bezpłatnie. Każdy punkt, który przystąpi do Systemu, otrzymuje worki do gromadzenia pustych opakowań, pakiet materiałów informujących o zasadach zbiórki oraz naklejki służące informowaniu klientów o prowadzonej zbiórce.

Po opróżnieniu i wypłukaniu opakowania rolnicy zwracają je do sklepu. Operator Systemu odbiera je po otrzymaniu zgłoszenia z punktu sprzedaży. Opakowania odbierane są przez cały rok.

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin (PSOR) jest koordynatorem i właścicielem Systemu Zbiórki Opakowań po Środkach Ochrony Roślin i w imieniu uczestników systemu prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną tegoż Systemu pod hasłem „Liczy się każde opakowanie”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM