Przygotowanie gleby pod siew warzyw za pomocą Kongskilde Soneburier ST 600

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 31 marca 2017 12:35

Przygotowanie gleby pod siew warzyw za pomocą Kongskilde Soneburier ST 600 Sekcję dogniatającą może stanowić wał gładki, gumowy lub formownica redlin/ fot. Farmer (KW)

Siew warzyw, traw czy murawy wymaga odpowiedniego przygotowania gleby. Takie warunki stwarza nowa brona rotacyjna Kongskilde Soneburier ST 600, która została zaprojektowana dla ciągników do 170 KM mocy – czytamy w Farmerze.

Firma Kongskilde oferowała już wcześniej brony rotacyjne Stoneburier, ale przeznaczone były do mniejszych ciągników. Obecnie do oferty wprowadzono masywniejsze modele o oznaczeniu ST 600 w szerokościach roboczych od 180 cm do 305 cm, z którymi mogą współpracować ciągniki o mocy do 170 KM.

Istotą działania maszyny jest wał rotacyjny o odwróconym napędzie, który unosi glebę ku przedniej części maszyny, a następnie przesiewa ją przez sito, które oddziela kamienie i grudki ziemi od gleby. W rezultacie powstaje ustrukturyzowany, równy zagon z dwiema oddzielnymi warstwami, gdzie kamienie spoczywają 8-10 cm poniżej powierzchni gleby.

Maszyna Stoneburier jest wyposażona w elastyczny, gumowy kadłub Flexi Top ze zmienną geometrią. Takie rozwiązanie pozwala, jak zapewnia producent, na uniknięcie najczęstszych wad, które są związane z tego typu maszynami.

Więcej czytaj na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM