Producent rozsiewaczy nawozów, firma Amazone, ma za sobą udany rok

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 12 lutego 2015 07:33

W roku obrachunkowym 2014, zakłady Amazone wypracowały obroty w wysokości 468 mln Euro. Rok był słabszy od poprzedniego, ale i tak drugim najlepszym w historii firmy - informuje www.farmer.pl.

- Stale znajdujemy się na bardzo wysokim poziomie obrotów i kwotą 468 milionów Euro uzyskaliśmy drugi wynik w historii firmy - oceniają rok 2014 w Amazone Christian Dreyer i dr. Justus Dreyer.

Pomimo niskiego poziomu cen uzyskiwanych przez producentów rolnych, wahań kursów różnych walut, kryzysu ukraińskiego, przedsiębiorstwo w dalszym ciągu znajduje się na właściwej drodze. Udział eksportu wynosi około 80 proc., liczba stałych pracowników wzrosła do 1800. Inwestycje rzeczowe zamknęły się wartością 15 milionów euro, wydatki na badania i rozwój stanowiły około 5 proc. obrotów - podają w oficjalnym komunikacie przedstawiciele Amazone.

Patrząc na wszystkie rynki regionalne, obroty Amazone były o 9 proc. niższe od osiągniętych w 2013 roku (515 milionów euro), ale jednocześnie znacznie wyższe, niż w latach poprzednich (2012: 460 milionów euro; 2011: 395 milionów euro; 2010: 290 milionów euro).

Przedstawiciele firmy zauważają, że przy ocenie poszczególnych rynków dostrzec można ich bardzo zróżnicowany rozwój. Zadowalający wzrost obrotów osiągnięto w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rumunii. Czechach, we Włoszech, Fin-landii, Hiszpanii i Kazachstanie. Oprócz tego, na wysokim poziomie kształtowały się wyniki sprzedaży w Niemczech, Austrii, Rosji, Polsce na Węgrzech, w Belgii i Holandii.

Z kolei we Francji, będącej drugim co do wielkości po Niemczech rynkiem zbytu Amazone, po dwóch wyjątkowo dobrych latach nastąpił spadek obrotów. Na przestrzeni lat można zaobserwować tam powtarzające się cykle inwestycyjne.

Na Ukrainie w wyniku kryzysu politycznego nastąpiło znaczące zmniejszenie inwestycji.

- Należy pamiętać, że w rezultacie ogólnego rozwoju sytuacji politycznej i gospodarczej zawsze mogą pojawiać się przerwy w inwestowaniu lub znaczące wahania na poszczególnych rynkach. Jesteśmy przygotowani aby elastycznie reagować na takie wyzwania - ocenia kierownictwo Amazone.

Przy strategii, tworzącej z Amazone kompletnego dostawcę „inteligentnej uprawy roślin", przedsiębiorstwo jest dobrze przygotowane do działania niezależne od zawirowań na pojedynczych rynkach.

- Na bazie koncepcji 3C oferujemy dzisiaj pełny program do uprawy roślin, w którym możemy naszym klientom na całym świecie dostarczać optymalną technikę dla wszystkich zabiegów od uprawy gleby aż po właściwą pielęgnację plantacji - przekonują przedstawiciele firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM