Producenci środków ochrony roślin chcą chronić owady zapylające

$data.author.description Autor: farmer.pl 23 grudnia 2014 14:13

Producenci środków ochrony roślin chcą chronić owady zapylające fot. shutterstock.com

Firmy produkujące środki ochrony roślin coraz chętniej angażują się w akcje promujące ochronę pszczół i innych zapylaczy.

Prowadzone przez firmy proekologiczne inicjatywy mają na celu edukowanie środowiska rolniczego i ogrodniczego odnośnie znaczenia owadów zapylających w produkcji roślinnej. W ramach akcji prowadzone są przeróżne kampanie informacyjne. Za każdym razem podkreślana jest rola zapylaczy w kształtowaniu plonu roślin uprawnych.

Przykładowo firma Sumi Agro Poland jest inicjatorem realizowanej od kilku lat kampanii prowadzonej pod hasłem " Budujemy populację owadów zapylających".

Głównym celem tej inicjatywy jest uświadomienie rolnikom i sadownikom, jaką rolę odgrywają pszczoły w gospodarce rolnej i promowanie prowadzenia ochrony roślin w taki sposób, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo dla owadów pożytecznych w ich środowisku naturalnym.

W 2015 r. firma planuję kontynuację prowadzonej kampanii. W przyszłym sezonie ma zamiar przekazać kolejne 1000 sztuk domków z gniazdami murarki ogrodowej. Dodatkowo w wybranych sadach produkcyjnych firma chce ustawiać duże skrzynie, wypełnione trzcinkami wewnątrz których umieszczono kokony tej dzikiej pszczoły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM