Procam: Polski rynek ochrony roślin w ubr. zmalał między 4 a 8 proc.

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 27 stycznia 2017 10:43

Procam:  Polski rynek ochrony roślin w ubr. zmalał między 4 a 8 proc. Michał Ciszak, prezes Procam

Firma Procam podsumowała miniony rok oraz przedstawiła plan i strategię na najbliższe lata - czytamy w Farmerze.

11 stycznia br. w Warszawie firma Procam zorganizowała konferencję dla dostawców środków ochrony roślin. Tematem spotkania była prezentacja wyników firmy za 2016 rok oraz przedstawienie planów i strategii na najbliższe lata.

Podczas konferencji dyrekcja firmy przeprowadziła analizę osiągniętych wyników i dokonała podsumowania roku ubiegłego, jednocześnie prezentując przyszłe możliwości i kierunki rozwoju w ochronie i uprawie roślin.

- Nasza droga rozpoczęła się ponad dekadę temu osiągając w 2016 roku obroty przewyższające 650 mln PLN. W tym czasie, mimo otwierania nowych placówek handlowych i realizacji wielu inwestycji w całym kraju, udało nam się uniknąć nadmiernego zadłużenia, które mogłoby w przyszłości destabilizować nasz dalszy rozwój. Dziś Procam to oddziały w całej Polsce, 122 doradców terenowych, 297 zatrudnionych lokalnie pracowników - relacjonował Michał Ciszak, prezes Procam.

Piotr Żmijewski, Dyrektor Działu Zakupów, omawiając kwestię środków ochrony roślin w firmie zaznaczył, że polski rynek ochrony roślin w roku 2016 zmalał pomiędzy 4 a 8 proc. w zależności od źródła danych. Wpływ na to miały przede wszystkim warunki pogodowe oraz dewaluacja cen. Jednak mimo spadku rynku firma Procam zanotowała w ubiegłym roku wzrost sprzedaży we wszystkich kategoriach. Dynamika wzrostu sprzedaży środków ochrony roślin wyniosła 11 proc. Głównymi dostawcami firmy w ubiegłym roku byli: Basf, Syngenta, Adama oraz inne firmy z branży.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM