Prezes Ursusa: Stawiamy na rozwój

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 03 listopada 2015 11:20

Prezes Ursusa: Stawiamy na rozwój Karol Zarajczyk, prezes ursusa/ fot. PTWP

- Stawiamy na rozwój i chcemy, żeby Polska motoryzacja i przemysł maszyn rolniczych rozwijał się bardzo prężnie i był konkurencyjny w stosunku do firm zagranicznych - powiedział Karol Zarajczyk, prezes Ursusa, podczas konferencji prasowej.

- Ursus jest jedną z najstarszych marek motoryzacyjnych w Polsce, która powstała 120 lat temu. Swój rozkwit jeśli chodzi o segment ciągników miała między 60 a 90 rokiem. W 2006 roku taśmę opuścił 1,5 mln ciągnik. Warto dodać, że w Polsce na 1,5 mln jeżdżących ciągników ponad połowa z nich to są ursusy, których średnia wieku sięga 40 lat – dodał.

W grudniu 2007 roku spółka Pol-Mot Warfama zadebiutowała na parkiecie podstawowy Giełdy papierów wartościowych i stała się jedyną firmą z branży rolnej notowaną na giełdzie. W 2010 roku Spółka wprowadziła na rynek gamę polskich ciągników Pol-Mot H, a od grudnia 2011 roku rozpoczęła produkcję ciągników Ursus w lubelskim oddziale. W połowie 2011 roku inwestor zagraniczny kupił od grupy Bumar prawa do znaku towarowego ursus.

W latach 2012-2014 lubelski oddział spółki w wyniku prac konstrukcyjno-technologicznych opracował własne modele ciągników oferowanych na rynku pod nazwą „Ursus”.

- Zarząd podjął decyzję, żeby wokół dawnej fabryki samochodów ciężarowych w Lublinie rozpocząć odbudowę potęgi Ursusa. Polska motoryzacja, która była niedoceniana od 80 roku ma bardzo dużą szansę zdobyć nie tylko krajowy rynek ale i zagraniczny – mówił Zarajczyk.

Karol Zarajczyk zapewniał, że Ursus jest jedynym producentem ciągników w kraju, który zatrudnia ponad 800 osób w trzech fabrykach, a wszyscy pracownicy zatrudnienia są na umowę o pracę.

Ursus to w tej chwili trzy fabryki. Główny zakład znajduje się w Lublinie. Kolejny zakład co do wielkości jest w Dobrym Mieście i kolejny w Opalenicy pod Poznaniem. Ursus ma ponad 80 produktów w ofercie, z czego 19 to ciągniki, posiadające homologacje na rynku europejskim.

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego od stycznia do sierpnia 2015 r. liczba rejestracji ciągników Ursus w Polsce wzrosła w porównaniu z poprzednim rokiem o 40 proc.

Produkty Ursusa obecne są w 120 krajach na świecie: m. in. w Mongolii, Szwajcarii, Islandii, Finlandii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Mołdawii, Ukrainie, na Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Belgii, Chorwacji,  w Czechach, Niemczech, Holandii, Litwie, Łotwie, Norwegii, Rosji, Szwecji, Słowenii, Nigerii, Etiopii i Tanzanii. 

- Stawiamy na rozwój i chcemy, żeby Polska motoryzacja i przemysł maszyn rolniczych rozwijał się bardzo prężnie i był konkurencyjny w stosunku do firm zagranicznych – skomentował Zarajczyk. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM