Prezes Ursusa o rozwoju w Afryce i na krajowym rynku (video)

Autor: www.sadyogrody.pl 02 czerwca 2016 11:25

Prezes Ursusa o rozwoju w Afryce i na krajowym rynku (video) Karol Zarajczyk, prezes Ursusa / fot. PTWP

- Bardzo nas cieszą wyniki pierwszego kwartału 2016 r., bo pokazują jaki mamy potencjał na naszym podstawowym rynku czyli rynku krajowym - mówił na EEC 2016 w Katowicach Karol Zarajczyk, prezes Ursusa.

Jak mówi prezes, w zeszłym roku Ursus realizował dostawy do Etiopii i udział w kraju był na poziomie 4 proc. jeśli chodzi o rynek rejestracji ciągników. - W tym roku po pierwszym kwartale możemy pochwalić się prawie 10 proc. udziału w rynku krajowym. Jednak był to kwartał bez eksportu. Pokazaliśmy, że potrafimy nie tylko żyć z Afryki ale też przygotowaliśmy bardzo dobrze ofertę na rynek krajowy - przyznał. 

- Ciszy nas to, że mamy w zanadrzu duże kontrakty które będziemy realizować do końca tego roku. Jest to przede wszystkim kontrakt tanzański na 55 mln dolarów ale też zamówienie, które realizujemy na rynku etiopskim - tłumaczył. 

Zarajczyk zapewniał, że Ursus nie poprzestanie na tych krajach. - Po zeszłorocznej wystawie w Hanowerze otworzył się dla nas rynek niemiecki, który był świętym Graalem dla producentów polskich. Ważne są także rynki skandynawskie dla innych maszyn rolniczych. Istotny jest dla nas również rynek wschodni – patrzymy nie tylko w kierunku Rosji ale już zaczynamy pracować z kolejnymi krajami na Wschodzie - mówił na EEC 2016. 

Materiał powstał podczas VIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - najważniejszego spotkania biznesowego w Europie Centralnej. EEC 2016 odbyło się w dniach 18-20 maja 2016 r. Organizatorem imprezy było PTWP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM