Prezes Ursusa: Indie to największy na świecie rynek ciągników

Autor: PAP 16 lutego 2016 13:04

Prezes Ursusa: Indie to największy na świecie rynek ciągników Karol Zarajczyk, prezes Ursusa/ fot. PTWP

Polska firma produkująca ciągniki próbuje rozpocząć lub rozwinąć biznes na indyjskim rynku. Od kilku dni w Mumbaju trwają spotkania Ursusa z przedstawicielami firm indyjskich. Spotkaniom biznesowym towarzyszą rozmowy przedstawicieli polskiego i indyjskiego rządu.

W Indiach przebywa polska misja gospodarcza, której przewodniczy wicepremier Piotr Gliński. W składzie polskiej delegacji są również m.in.: wiceminister rozwoju Radosław Domagalski, przedstawiciele administracji rządowej, organizacji biznesu oraz przedsiębiorstw. Głównym celem wizyty jest udział w międzynarodowym forum gospodarczym Make in India Week w Mumbaju.

Do Indii przyleciał m.in. prezes Ursusa Karol Zarajczyk. Jak powiedział PAP, jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku pomiędzy firmami Escorts a firmą Ursus zawarto umowę o udzieleniu licencji na budowę ciągników i pierwsze ciągniki w Indiach były polskie. "W tej chwili jest to największy na świecie rynek ciągników. W Polsce rejestruje się ok. 20 tys. tych maszyn rocznie, w Indiach 700 tys. Aczkolwiek jest to bardzo dobrze chroniony, zamknięty rynek, ponieważ dominują producenci miejscowi" - powiedział.

Jak dodał, Indie są bardzo dobrą bazą kooperacyjną do zakupów na potrzeby montażu w Polsce ciągników. "Ze względu na gigantyczną liczbę produkowanych tu ciągników wiadomo, że dostęp do części maszyn jest ułatwiony, a ceny atrakcyjne. Z drugiej strony posiadamy licencję Massey-Fergusona, co jest istotne, bo jest to znana technologia tutaj. Rozmawiamy z kilkoma indyjskimi firmami na temat udzielenia tej licencji na produkcję ciągników na terenie Indii. Stąd nasza wizyta" - powiedział prezes Ursusa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM