Prezes Syngenta Polska: Rok 2016 był trudny dla rynku ochrony roślin

Autor: www.sadyogrody.pl 03 stycznia 2017 10:09

Prezes Syngenta Polska: Rok 2016 był trudny dla rynku ochrony roślin Marek Łuczak, prezes Zarządu Syngenta Polska Sp. z o.o./ fot. za Farmer.pl

- Rok 2016 był trudny dla rynku ochrony roślin i nasion z powodu wymarznięć, opóźnień w uzyskiwaniu dopłat oraz generalnie niskich cen płodów rolnych. W takim roku trudno o bardzo spektakularne wydarzenia, jednak warto zaznaczyć znakomite wyniki plonowania całego szeregu odmian kukurydzy Syngenta, z odmianą SY Talisman na czele – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Marek Łuczak, Prezes Zarządu Syngenta Polska Sp. z o.o.

- W ochronie roślin sezon był trochę trudniejszy jeśli chodzi o fungicydy, choć nie brak bardzo pozytywnych przykładów wzrostu sprzedaży nowych produktów jak Carial Star (zaraza ziemniaka) i Scorpion (szeroki zakres zwalczanych chorób w wielu gatunkach warzyw). Bardzo dobrze sprzedawały się herbicydy - dotyczy to niemal całej dostępnej gamy produktów Syngenta – zaznacza Marek Łuczak.

- W firmie Syngenta stawiamy sobie cele, które są długofalowe. Dlatego fluktuacja rynku w danym sezonie nie powoduje zasadniczej zmiany sposobu działania, szczególnie w zakresie polityki handlowej i marketingu. Oczywiście w trudnym roku dużo większą wagę przywiązuje się do prawidłowego zarządzania zapasami, ściągania należności oraz kontroli kosztów - tak też czyniliśmy i my w Syngenta Polska – dodaje.

Marek Łuczak zaznacza, że w roku 2017 firma Syngenta zamierza, poza osiągnięciem celów biznesowych, wdrożyć cały szereg projektów związanych z optymalizacją zarządzania biznesem. - Będzie to znaczący wysiłek i obciążenie dla organizacji. Są one jednak konieczne, zwłaszcza w kontekście planowanego wzrostu sprzedaży w latach następnych, opartego m.in. na wprowadzeniu od 2018 roku całego szeregu nowych produktów w ochronie roślin – reasumuje prezes Zarządu Syngenta Polska Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM