Prezes ProCam Polska: Doradztwo agrotechniczne nie jest doceniane

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 14 grudnia 2015 09:27

Prezes ProCam Polska: Doradztwo agrotechniczne nie jest doceniane Michał Ciszak, prezes ProCam Polska; fot. PTWP

- Doradztwo agrotechniczne w Polsce jest bardzo mocno akceptowane i bardzo rzadko doceniane. Nie ma takiego pojęcia, żeby samo doradztwo było swoistą usługą – mówił podczas panelu dyskusyjnego Rynek nawozów dla rolnictwa. Klient, produkt, dystrybucja konferencji „Czas innowacji. Nafta/Chemia 2015”, Michał Ciszak, prezes ProCam Polska.

Jak dodał, w Anglii, skąd wywodzi się firma, doradztwo agrotechniczne jest bardzo akceptowalne i wynagradzane. - Rolnik angielski ma zazwyczaj jednego doradcę , który opiekuje się kompleksowo - jest wręcz doktorem farmy – przyznał Ciszak.

- My próbujemy przenieść ten model również w Polsce. Nasze doradztwo jest bardzo mocno akceptowane i bardzo rzadko doceniane. Rynek jest konkurencyjny. Nie ma u nas takiego pojęcia, żeby samo doradztwo było swoistą usługą. Bardzo mocno walczymy o to, żeby klienci nas doceniali. Doradzamy w ten sposób, aby dopasowywali oni środki produkcji do swoich potrzeb i plonów. Żeby stosowanie środków produkcji traktowali nie jako koszt, ale jako inwestycję, jako coś co zwróci im się po sezonie – podkreślał podczas konferencji Michał Ciszak.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM