Poszerzona rejestracja herbicydu w warzywach i roślinach sadowniczych

Autor: www.sadyogrody.pl 15 maja 2016 13:28

Poszerzona rejestracja herbicydu w warzywach i roślinach sadowniczych Herbicyd ten można stosować do zwalczania chwastów w uprawie sałaty głowiastej i liściowej z przeznaczeniem do konsumpcji/ fot. shutterstock.com

Firma Syngenta pod koniec ubiegłego roku uzyskała rozszerzenie rejestracji herbicydu Fusilade Forte 150 EC. Obecnie preparat ten można stosować do zwalczania chwastów jednoliściennych w warzywach, gatunkach sadowniczych, a także w uprawach rolniczych.

Herbicyd ten jako substancję czynną zawiera fluazyfop-P-butylowy (związek z grupy arylofenoksykwasów). Dostępny jest w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej. Środek należy stosować na chwasty roczne od fazy 2 liści do początku krzewienia, a na chwasty wieloletnie (np. perz właściwy) w fazie 4-10 liści.

Aktualna rejestracja obejmuje możliwość stosowania w uprawach warzyw - bób, brukiew, burak ćwikłowy i liściowy, cebula z siewu i rozsady, cebula dymka i na zielony szczypior, chrzan, cykoria korzeniowa i sałatowa (odmiany białe i czerwone, w tym Radicchio), czosnek, endywia, fasola szparagowa, fasola na świeże i suche nasiona, groch cukrowy i zwyczajny na świeże nasiona, jarmuż, karczoch, koper włoski, marchew, pasternak, pietruszka korzeniowa i naciowa, por z siewu i rozsady, rabarbar, rzepa, rzodkiew, rzodkiewka, salsefia, sałata głowiasta, sałata liściowa z przeznaczeniem do konsumpcji, seler korzeniowy i naciowy, słonecznik, szalotka, szczypiorek, szparag i szpinak.

Fusilade Forte 150 EC można użytkować w uprawie wielu gatunków sadowniczych, takich jak agrest, borówka amerykańska, brzoskwinia, czereśnia, grusza, malina, morela, orzech laskowy, orzech włoski, pigwa, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, porzeczka biała, śliwa, truskawka, winorośl, wiśnia oraz żurawina.

Preparat ten dostępny jest również dla upraw rolniczych - bobik, burak cukrowy i pastewny, chmiel, groch siewny jadalny uprawiany na suche nasiona oraz groch pastewny uprawiany na suche nasiona (peluszka), gryka, len zwyczajny, włóknisty oraz len uprawiany na nasiona, łubin biały, łubin żółty, łubin wąskolistny, mak, rzepak jary, rzepak ozimy, soja, ziemniak, a także w roślinach ozdobnych (roczne z siewu i z rozsady, dwuletnie i wieloletnie, byliny ogrodowe, krzewy ozdobne), szkółki roślin ozdobnych uprawiane w gruncie, pod osłonami i w szklarniach, rośliny zielarskie – na zioła oraz na korzeń i do parzenia naparów, wierzba oraz szkółki leśne uprawiane w gruncie, pod osłonami i w szklarniach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM