Polska podzieli się wiedzą ziemniaczaną z Gruzją

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 08 lipca 2016 08:50

Polska podzieli się wiedzą ziemniaczaną z Gruzją Polska podzieli się wiedzą ziemniaczaną z Gruzją/ fot. shutterstock.com

Między 18 a 22 lipca br., specjaliści z Ministerstwa Rolnictwa Gruzji przyjadą do Polski, aby odwiedzić Centralne Laboratorium PIORiN w Toruniu i dowiedzieć się o metodach analizy laboratoryjnej próbek gleby i identyfikacji chorób na roślinach ziemniaka – informuje serwis Freshplaza.com.

W ciągu pięciu dni, gruzińscy eksperci zapoznają się z organizacją fitosanitarnego laboratorium diagnostycznego w Toruniu, oraz sposobu zapewniania jakości i akredytacji laboratoriów w Polsce. Będą również omawiać zasady pobierania próbek gleby i roślin, postępowania z próbkami, a także metod identyfikacji pasożytów i chorób na roślinach ziemniaka.

Spotkanie organizowane jest przez Technical Assistance and Information Exchange Instrument of the European Commission (TAIEX) przy współpracy z Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa. TAIEX współpracuje z krajami, tj. Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM