Połączenie DuPont i Dow niebawem na finiszu

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 05 kwietnia 2017 09:08

Połączenie DuPont i Dow niebawem na finiszu Połączenie DuPont i Dow niebawem na finiszu; Fot. mat. prasowe

DuPont wydzieli część swoich aktywów DuPont Crop Protection i ogłosił ostateczne porozumienie z FMC Corporation - podaje Farmer.pl.

Transakcja stanowi istotny krok w kierunku połączenia DuPont z Dow. W celu wyrównania różnicy wartości aktywów, transakcja uwzględnia wynagrodzenie dla DuPont w wysokości 1,6 mld dol., zawierające 1,2 mld dol. w gotówce oraz 425 mln dol. kapitału obrotowego. Wydzielenie ma na celu wypełnienie zobowiązań DuPont wobec Komisji Europejskiej w związku z warunkową zgodą na połączenie z Dow. Zakończenie połączenia z Dow powinno nastąpić między 1 sierpnia a 1 września br.

– Planowana niezależna spółka w obszarze rolnictwa w dalszym ciągu będzie mogła wykorzystać połączone, uzupełniające się siły DuPont i Dow. Znacznie rozszerzona oferta oraz rozwinięte programy badawcze obejmujące banki nasion, biotechnologię oraz ochronę zbóż. Z kolei, możliwości w zakresie Nutrition & Health będą znacznie zwiększone, a to kluczowy obszar wzrostu i możliwości dla planowanej niezależnej spółki produktów wyspecjalizowanych – powiedział Edward D. Breen, Prezes i Dyrektor Generalny DuPont.

Więcej przeczytaj na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM