Połączenie Bayeru i Monsanto ukierunkuje Grupę Azoty na inwestycje w ŚOR?

Autor: www.wnp.pl 19 września 2016 13:07

Połączenie Bayeru i Monsanto ukierunkuje Grupę Azoty na inwestycje w ŚOR? Grupie Azoty brakuje segmentu ŚOR/fot. materiały prasowe

Połączenie Bayeru i Monsanto, to nie tylko wielkie wydarzenie biznesowe, to także czytelny sygnał na co musi postawić nasz potentat chemiczny, jeśli chce skutecznie konkurować na europejskim rynku – czytamy w serwisie wnp.pl.

Na rynku chemicznym skutecznie można rywalizować oferując wysokiej jakości produkty w niskiej cenie lub mając innowacyjna ofertą. Czynnikiem sprzyjającym rywalizacji jest także komplementarność oferty. Jeżeli firma ma cały szereg uzupełniających się produktów, to bez wątpienia jest to jej przewagą konkurencyjną.

I chociaż Bayer i Monsanto należą do bardzo innowacyjnych firm, ten właśnie trzeci czynnik chcą wykorzystać.

- Transakcja łączy ze sobą dwie różne, lecz w znacznym stopniu uzupełniające się firmy. Połączone spółki skorzystają z wiodącej pozycji, jaką Monsanto zajmuje w segmentach nasion i cech genetycznych, a także z platformy Climate Corporation oraz bogatej oferty Bayer w zakresie środków ochrony roślin przeznaczonych do kompleksowych zastosowań i upraw we wszystkich kluczowych regionach geograficznych. W efekcie rolnicy zyskają do dyspozycji szeroką gamę rozwiązań zaspokajających ich bieżące i przyszłe potrzeby, w tym udoskonalonych rozwiązań w dziedzinie nasion i cech genetycznych, rolnictwa cyfrowego i ochrony upraw – tłumaczą obie firmy i to także powinien być wyznacznik dla tego, co powinna zrobić Grupa Azoty.

Co przyniosłoby bowiem naszej spółce największe zyski? Z pewnością mocny dział produkcji środków ochrony roślin.

Czytaj więcej w serwisie www.wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM