Pokazy ciągników Ursusa w Bratoszewicach

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 12 września 2017 15:08

Pokazy ciągników Ursusa w Bratoszewicach fot. shutterstock.com

Specjalnie dla uczniów szkoły rolniczej w Bratoszewicach (województwo łódzkie) diler marki Ursus spod Głowna zorganizował pokazy polowe swoich sztandarowych maszyn.

Uczniowie i okoliczni rolnicy mieli okazję podziwiać w akcji i samodzielnie wypróbować dwa zestawy maszyn: ciągnik Ursus C-392 z pługiem obrotowym 3-skibowym marki Agro-Masz, oraz ciągnik Ursus C-3110 z agregatem uprawowym Thor produkcji Agro-Factory II.

C-392 to uniwersalny ciągnik, który może być używany zarówno jako główny ciągnik w gospodarstwie, jak i ciągnik pomocniczy. Jak wylicza organizator pokazów, Karol Pawłowski z salonu Ursusa w Wyskokach, posiada on ekonomiczny i trwały silnik Perkins, komfortową skrzynię biegów 12x12 z rewersem mechanicznym, osiąga prędkością 40km/h i dysponuje bogatym wyposażeniem standardowym. Na polu bratoszewickiej szkoły świetnie poradził sobie z zadaniem, współpraca z 3-skibowym pługiem nie stanowiła dla niego wygórowanego wyzwania.

Wyzwaniem dla operatorów, w których rolę na pokazach mogli wcielić się sami uczniowie, było jednak właściwe wykonanie prac przy użyciu agregatu. Agregat talerzowy Agro-Factory Thor AT przeznaczony jest do uprawy gleby za pomocą dwóch rzędów talerzy, których ułożenie powoduje agresywne nacinanie gleby przy przejeździe. Może być stosowany do uprawy przy resztkach późniejszych, jak i przy ściernisku. Można go wykorzystywać z podsiewaczem poplonów czy nawozu, może również współpracować z siewnikiem zbożowym.

W zestawie z Ursusem C-3110 o mocy 110 KM, efekty współpracy bywały… różne, w zależności od umiejętności młodych rolników. Wszyscy uczniowie zgodnie przyznali, że zadanie byłoby prostsze do wykonania, gdyby ciągnik został bardziej obciążony z przodu, lub był wyposażony np. w ładowacz czołowy.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM