Po fuzji Kramp i Grene obroty grupy wzrastają

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 05 maja 2015 13:33

Po fuzji Kramp i Grene obroty grupy wzrastają Nowe biura Grupy Kramp w Varsseveld (Holandia), fot. Grupa Kramp

Obroty Grupy Kramp wzrosły niemal o 7 proc. w 2014 roku. Na dobre wyniki spółki wpływ miało m.in. połączenie w Polsce firm Kramp i Grene Dystrybucja – podaje serwis farmer.pl.

Kluczowe wydarzenia w ostatnim roku to połączenie Kramp i Grene oraz wzrost efektywności i kontroli kosztów. Wyraźnie widać wzrost obrotów do 668 mln euro (wzrost o 6,7 proc.).

- Rok 2014 był dobrym rokiem dla Grupy Kramp. Osiągnęliśmy cele, które przed sobą postawiliśmy, we wzroście obrotów do 668 milionów euro. Nie tylko osiągnęliśmy doskonały wzrost w obrocie firmy, ale także zaczęliśmy pracować w sposób bardziej efektywny wewnątrz firmy co wpłynęło pozytywnie na nasze rezultaty - powiedział Eddie Perdok, prezes zarządu Grupy Kramp.

– Jako partnerzy uzupełniamy się wzajemnie dzięki czemu razem możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania, co oznacza, że nasi klienci nie muszą się obawiać o brakujące części czy akcesoria. Chcielibyśmy także rozwinąć partnerstwo na podobnych zasadach z innymi wytwórcami. Dla nas partnerstwo z naszymi klientami oznacza bliską współpracę, porozumiewanie się w lokalnym języku, podobny sposób myślenia oraz oferowanie rozwiązań, które ułatwią pracę i zwiększą jej wydajność. Przecież jeśli nasi klienci odniosą sukces to my to robimy razem z nimi - mowi Eddie Perdok.

Wartość całkowita wszystkich inwestycji poniesionych w 2014 r. przekracza kwotę 23 mln euro, ze znaczącymi inwestycjami w dziedzinach informatycznych i rozwiązaniach e-biznesowych. Dodatkowo poniesiono znaczne wydatki na budowę nowych biur w centrali firmy w Varsseveld, prace skończyły się pod koniec 2014 r. oraz rozpoczęto prace nad rozbudową magazynu w Koninie w Polsce.

Firmy Grene i Kramp połączyły się 2014 roku stając się liderem w przemyśle technicznym zapewniającym części i usługi dla branży rolniczej. Obie firmy uzupełniają się nie tylko pod względem asortymentu, ale także geograficznie. Konsorcjum planuje rozbudować i umocnić swoją pozycję na rynkach oraz w pełni wkroczyć na rynki Europy Wschodniej i Południowowschodnie.

Czytaj więcej na farmer.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM