Platform Specialty Products przejmie Arystę LifeScience

Autor: sadyogrody.pl / materiały prasowe 08 grudnia 2014 15:29

Platform Specialty Products przejmie Arystę LifeScience fot. arysta.pl

Arysta LifeScience, Agriphar i Chemtura CropSolutions zostaną przejęte przez Platform Specialty Products. Połączona firma stanie się dziesiątą co do wielkości w branży chemii rolnej.

Arysta LifeScience ogłosiła dziś, że Platform Specialty Products razem z funduszem inwestycyjnym Permira osiągnęło ostateczne porozumienie w sprawie przejęcia Arysta LifeScience za sumę 3,51 mld dol., z zastrzeżeniem zgody organu regulacyjnego, kapitału obrotowego oraz innych obwarowań. 

Po zakończeniu procesu przejęcia przez Platform Specialty Products, Arysta LifeScience zostanie połączona z pozyskanymi wcześniej: Agriphar i Chemtura CropSolutions (ta druga jest w trakcie oczekiwania na ostateczne decyzje rządu). Połączona firma będzie prowadzona jak zintegrowane przedsiębiorstwo chemii rolniczej ze sprzedażą wysokości ok. 2,1 mld dol. i stanie się dziesiątą firmą co do wielkości w branży. 

- Przyjęcie Arysta LifeScience przez Platform pozwoli na stworzenie szerokiego wachlarza produktów agrochemicznych, które dadzą rolnikom na całym świecie unikalną szansę korzystania z preparatów dopasowanych do ich szczególnych potrzeb i warunków geograficznych - powiedział Daniel H. Leever, Prezes Platform. 

Obecny Prezes Arysta LifeScience, Wayne Hewett, będzie szefem nowej firmy. 

- Z połączenia sił z firmami Agriphar i Chemtura wynikają bezpośrednie korzyści. Będziemy mogli zaoferować klientom pełną gamę biostymulatorów, środków ochrony roślin i zapraw nasiennych. Wzmocnimy także naszą pozycję w najważniejszych geograficznie obszarach, takich jak Europa Zachodnia i Afryka Północna - dodał Wayne Hewett.

Przewidywany czas zakończenia transakcji to I kwartał 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM