PIORiN: Trzeba ograniczać wprowadzanie do obrotu nielegalnych ŚOR

Autor: www.sadyogrody.pl/PIORiN 24 kwietnia 2016 12:31

PIORiN: Trzeba ograniczać wprowadzanie do obrotu nielegalnych ŚOR Podkreślono, jak istotną rolę w zwalczaniu tego niebezpiecznego procederu odgrywa ciągłe podnoszenie świadomości użytkowników oraz uczestników łańcucha dystrybucyjnego środków ochrony roślin / fot. farmer.pl

W siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbyło się spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji na rynku środków ochrony roślin, w tym problemowi wprowadzania do obrotu podrobionych preparatów.

Spotkaniu przewodniczył Pan Tadeusz Łączyński – Zastępca Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa. Uczestnikami spotkania byli  przedstawiciele Departamentu Hodowli i Ochrony Roślin Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, Polskiego Stowarzyszenia Obsługi Rolnictwa oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Wszystkie strony obecne na spotkaniu zadeklarowały wolę współdziałania na rzecz ograniczania wprowadzania do obrotu nielegalnych środków ochrony roślin. Podkreślono, jak istotną rolę w zwalczaniu tego niebezpiecznego procederu odgrywa ciągłe podnoszenie świadomości użytkowników oraz uczestników łańcucha dystrybucyjnego środków ochrony roślin, w zakresie zagrożeń dla życia ludzi, zwierząt oraz środowiska, jakie mogą powodować podrobione produkty. Jednym z planowanych działań w tym zakresie jest wspólne przygotowanie kampanii informacyjnej dotyczącej podrobionych środków ochrony roślin.

Uczestnicy spotkania zgodzili się co do potrzeby szukania wspólnych rozwiązań legislacyjnych, jak i kierunków działań w celu ograniczenia problemu podrabiania środków ochrony roślin. Ustalono potrzebę kontynuacji spotkań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM