Ostatni sezon dla Nissorun 050 EC. Sumi Agro wprowadza nowy akarycyd

Autor: www.sadyogrody.pl 13 kwietnia 2016 08:54

Ostatni sezon dla Nissorun 050 EC. Sumi Agro wprowadza nowy akarycyd Jaja zimowe przędziorków;/fot. materiały prasowe Sumi Agro

W ubiegłym roku firma Sumi Agro Poland wprowadziła akarycyd Nissorun Strong 250 SC w celu zwalczania przędziorków. To mocniejsza i bezpieczniejsza formulacja preparatu Nissorun 050 EC, który może być stosowany do 30 listopada br. – informuje firma.

Rejestracja preparatu obejmuje zwalczanie przędziorków w jabłoniach, a także w uprawach małoobszarowych - gruszy, truskawce, oraz w warzywach pod osłonami, takich jak pomidor, papryka i ogórek. Zwalcza wszystkie stadia rozwojowe przędziorków z wyjątkiem osobników dorosłych.

Substancją czynną środka jest heksytiazoks, a jej zawartość w 1 l produktu wynosi 250 g (pięć razy więcej niż w stosowanym już ostatni sezon akarycydzie Nissorun 050 EC). Dostępny jest w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Na roślinie wykazuje działanie powierzchniowe.

Produkt ten można zastosować po wystąpieniu szkodnika od początku okresu wegetacji do zbiorów, uwzględniając okres karencji, który dla jabłoni i gruszy wynosi 28 dni, a dla truskawki, pomidora, papryki, ogórka – 3 dni. W sezonie wegetacyjnym można wykonać jeden zabieg ochronny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM