Organizacje branżowe podkreślają zagrożenia z wycofania substancji czynnych ŚOR

$data.author.description Autor: Farmer.pl 27 czerwca 2016 13:39

Organizacje branżowe podkreślają zagrożenia z wycofania substancji czynnych ŚOR Do 30 czerwca br. zostanie podjęta decyzja odnośnie przedłużenia zezwolenia na stosowanie glifosatu w Unii Europejskiej / fot. shutterstock

Branżowe organizacje rolnicze wystosowały apel do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wycofania wielu substancji czynnych środków ochrony roślin - informuje farmer.pl.

Organizację spotkały się 24 czerwca br. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie w rozmowach uczestniczyła Wiceminister Rolnictwa Ewa Lech. 

To już drugie spotkanie na którym przedstawiciele organizacji rolniczych zajmujących się uprawą zbóż, rzepaku, buraka cukrowego, kukurydzy, ziemniaka, owoców i warzyw oraz producenci środków ochrony roślin podkreślają zagrożenie dla polskiego rolnictwa płynące z możliwości wycofania wielu substancji czynnych. Do 30 czerwca br. zostanie podjęta decyzja odnośnie przedłużenia zezwolenia na stosowanie glifosatu w Unii Europejskiej. Jeśli zezwolenia nie zostaną przedłużone, wszystkie środki ochrony roślin zawierające glifosat będą musiały być wycofane w ciągu sześciu miesięcy, a wiec do 2016 roku.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM