Oferta produktowa Innvigo wzbogacona o nawozy dolistne

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 08 maja 2017 13:23

Oferta produktowa Innvigo wzbogacona o nawozy dolistne Fot. mat. pras. Innvigo

W ofertę firmy Innvigo zostały włączone nawozy dolistne KRZEMO i NAVU FORTE. Pierwszy produkt to połączenie nawozu mikroelementowego z łatwo przyswajalnym dla roślin krzemem. Drugą nawozową propozycją jest wieloskładnikowy nawóz dolistny zawierający składniki pokarmowe w postaci nanocząsteczek.

Pierwsza z nawozowych nowości – KRZEMO stanowi połączenie nawozu mikroelementowego z łatwo przyswajalnym dla roślin krzemem. Innowacyjna formulacja preparatu zawiera 2,5 proc. krzemu w formie kwasu ortokrzemowego, czyli jedyną postać całkowicie dostępną a tym samym najszybciej asymilowaną przez rośliny. Produkt stymuluje wzrost korzeni u młodych roślin, wzmacniając sztywność ścian komórkowych podnosi tolerancję na niekorzystne warunki uprawowe.

Oprócz aktywnego krzemu preparat zawiera zestaw mikroelementów: bor, miedź, molibden oraz cynk, które uzupełniają niedobory pokarmowe i wpływają korzystnie na procesy fizjologiczne roślin. Produkt polecany jest do stosowania w uprawach rolniczych w dawce 0,8 l/ha. Zalecana liczba zabiegów w sezonie to 1–2.

NAVU FORTE jest wieloskładnikowym nawozem dolistnym zawierającym składniki pokarmowe w postaci naturalnego pochodzenia nanocząsteczek. Nawóz produkowany jest przy zastosowaniu nanotechnologii, czyli otrzymywaniu przez rozdrobnienie struktur o rozmiarach nanometrycznych tzw. nanocząsteczek. Duże rozdrobienie sprawia, że tak uformowane składniki pokarmowe skutecznie i szybko przenikają przez okrywę woskową na powierzchni liści, dzięki czemu droga ich wnikania do rośliny jest krótsza.

Produkt przeznaczony jest do nawożenia upraw polowych, sadowniczych, plantacji roślin jagodowych, warzyw gruntowych i pod osłonami a także roślin ozdobnych. Zalecana dawka to 4–5 kg/ha do stosowania 1 - 4 razy w sezonie, w zależności od uprawy. Nawóz zawiera zestaw makro- i mikroelementów: azot w formie amidowej – 8,0 proc., K2O – 10,0 proc., CaO – 21 proc., MgO – 3 proc., SO3 – 10,0 proc. oraz miedź – 0,10 proc., żelazo – 0,10 proc., mangan 0,10 proc. i molibden 0,05 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM