Obiecujące odmiany malin powtarzające owocowanie z SZD w Brzeznej

Autor: www.sadyogrody.pl 14 listopada 2016 16:19

Obiecujące odmiany malin powtarzające owocowanie z SZD w Brzeznej Nowa odmiana maliny deserowej owocującej na pędach jednorocznych z powtarzającym owocowaniem na pędach dwuletnich./ fot. www.brzezna.pl

Z roku na rok wzrasta powierzchnia nasadzeń malin w Polsce, a w szczególności odmian powtarzających owocowanie. Od ubiegłego roku do uprawy towarowej polecane są nowe odmiany – ‘Polonez’ i ‘Poemat’, które zostały wyhodowane w Sadowniczym Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Brzeznej.

Odmiana ‘Polka’ szybko zdobyła uznanie wśród krajowych i zagranicznych plantatorów. Czy nowe odmiany mają szansę powtórzą ten sukces? Owoce odmiany ‘Polonez’ (numer hodowlany 03071) są średniej wielkości, o kształcie stożkowym i barwie jasno-czerwonej z połyskiem. Zbiór malin tej odmiany przypada na drugą dekadę sierpnia.

Z kolei zbiór owoców odmiany ‘Poemat’ (numer hodowlany 07544) rozpoczyna się w pierwszej dekadzie sierpnia. Owoce tej odmiany są dość duże, o atrakcyjnym wyglądzie. Cechują się szeroko stożkowatym kształtem i jasno-czerwoną barwą z delikatnym połyskiem (mają tendencję do ciemnienia).

Wyżej wymienione odmiany malin polecane są do uprawy z deserowym przeznaczeniem owoców, ale również mogą być przydatne do przetwórstwa i zamrażalnictwa. Sadzonki nowych odmian dostępne są już w ofertach handlowych krajowych szkółek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM