O czym warto pamiętać, aby ciągnik dobrze służył zimą?

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 10 stycznia 2017 15:41

O czym warto pamiętać, aby ciągnik dobrze służył zimą? fot. shutterstock.com

W wielu gospodarstwach zima wcale nie oznacza odstawienia ciągnika do garażu. Dlatego zestawiliśmy najważniejsze czynności, o których warto pamiętać, aby nasza maszyna służyła nam wiernie bez względu na aurę - czytamy na Farmer.pl.

Warto pamiętać o zweryfikowaniu stanu i poziomu oleju w silniku, przekładni i mostach. Jeżeli używamy oleju sezonowego, należy zmienić go na wariant zimowy, w przypadku olejów wielosezonowych wystarczy sprawdzić poziom i w miarę potrzeby uzupełnić.

Zbiornik paliwa starajmy się tankować regularnie i zawsze do pełna – dzięki temu unikniemy kondensacji pary wodnej wewnątrz zbiornika. A ta może być nie tylko przyczółkiem korozji ale także poważnie uszkodzić układ paliwowy, zwłaszcza jeżeli w naszej maszynie znajduje się Common Rail.

Jeżeli zatankowaliśmy zimowy olej napędowy to dobrze, natomiast jeżeli w baku pozostało paliwo letnie można je uszlachetnić samodzielnie przy pomocy (nie denaturatu czy benzyny – a przynajmniej nie w wypadku nowych maszyn) depresatorów dostępnych na stacjach paliw w cenie kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. Pamiętajmy przy tym, że nie dodanie depresatora kiedy maszyna nie da się uruchomić z powodu zgęstniałego paliwa, jest "musztardą po obiedzie". Depresator trzeba aplikować przed nadejściem większych mrozów i powinien być on wymieszany z paliwem.

Układ chłodzenia – jeżeli korzystamy z płynów do chłodnic powinniśmy sprawdzić ich krzepliwość i w razie potrzeby uzupełnić poziom lub wymienić płyn.

Więcej przeczytaj na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM