Nowy model ciągnika sadowniczego - Claas Nexos

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 04 kwietnia 2017 10:40

Nowy model ciągnika sadowniczego - Claas Nexos Gama ciągników Nexos obejmuje 5 modeli o mocach od 75 do 112 KM; Fot. za Farmer (KW)

Segment ciągników rolniczych jest dla niemieckiej firmy istotną gałęzią działalności, czego dowodem są kolejne ulepszenia i nowe modele traktorów. Ostatnią nowością, którą Claas zaprezentował na tym polu jest kolejna generacja ciągników Nexos - czytamy w Farmerze.

Gama modeli obejmuje 5 ciągników o mocach od 75 do 112 KM, które są wyposażone w silniki produkcji FTP (Fiat Power Train) o pojemności 3,4 l spełniające normę emisji Stage 3B. Dla jej spełnienia w maszynach zastosowany jest filtr cząstek stałych DPF. Dodatkowo w najmocniejszych modelach zamontowany jest system CPM (Claas Power Mangement), który pozwala na uzyskanie dodatkowych 9 KM w pracach z WOM i transporcie od 13 km/h.

Ciągniki dostępne są ponadto w trzech wariantach: VE o szerokości całkowitej od 1 m (poprzedni najmniejszy model miał szerokość 102 cm), VL dysponujący szerokością od 1,26 m i najszerszy w gamie model F z szerokością rozpoczynającą się od 1,46 m.

Nowe ciągniki posiadają również dłuższy rozstaw osi oraz krótszy przód co jak zapewnia producent zapewniać ma stabilną jazdę i bardziej precyzyjną obsługę. Ponadto jak informuje Emil Kaźmierczak z firmy Claas Polska, poprawiono zwrotność ciągników tak, aby jeszcze łatwiej maszyna mogła zawrócić na końcach rzędów przy minimalnej ilości potrzebnego miejsca (służy do tego m.in. opcjonalny czujnik skrętu, który rozłącza przedni napęd, by móc zawracać po jak najmniejszym promieniu).

Więcej na www.farmer.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM