Nowy model ciągnika Lovol 504 III - znajdzie zatrudnienie w gospodarstwach?

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 29 listopada 2016 12:01

Nowy model ciągnika Lovol 504 III - znajdzie zatrudnienie w gospodarstwach? Lovol 504 III / fot. za Farmer (GS)

Do dotychczasowej oferty lekkich ciągników Foton dołączył właśnie model 504 trzeciej generacji o mocy 50 KM. Ciągnik w wersji z ogrzewaną kabiną można mieć za 63 tys. zł netto - czytamy w Farmerze.

Już po pierwszym spojrzeniu widać, że chiński gigant dobrze wyszedł na kupnie włoskiego Arbosa, bowiem stylistyka nowego Fotona (od teraz Lovola) jest dużo ciekawsza od dotychczas oferowanych maszyn. Również spasowanie, atrakcyjniej wyglądających elementów z tworzyw sztucznych nie budzi większych zastrzeżeń, choć czuć, że bezsprzecznie mamy do czynienia z maszyną z Państwa Środka. I nie ma tu krzty przesady bowiem Lovol 504 III jest „chińczykiem pełną gębą”, także jeżeli chodzi o układ napędowy - w tym przekładnię i silnik.

Producentami jednostki napędowej są firmy Zhejiang Xinchai oraz Anhui Quanchai i nie ma co ukrywać, że ten czterocylindrowy motor o pojemności 3,2 litra ma bardzo wiele wspólnego z nie tak dawnymi jednostkami Perkinsa. A to raczej dobra wróżba chociażby ze względu na brak jakichkolwiek elementów komplikujących konstrukcję jednostki, jak turbosprężarka, układ common rail czy systemy oczyszczania spalin.

Model 504 III wejdzie do sprzedaży w grudniu br., zarówno w wersji z kabiną jak i nieco tańszej bez kabiny.

Więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM