Nowy fungicyd do ochrony truskawek przed szarą pleśnią i antraknozą

Autor: sadyogrody.pl 28 stycznia 2015 08:47

Nowy fungicyd do ochrony truskawek przed szarą pleśnią i antraknozą fot. shutterstock.com

W grudniu 2014 r. Bayer CropScience uzyskał rozszerzenie etykiety Luna Sensation 500 SC o ochronę truskawek przed antraknozą i skórzastą zgnilizną owoców.

Grupa produktów Luna to kilka formulacji fungicydów dostosowanych do lokalnych potrzeb w różnych krajach i różnych uprawach. Cechą wspólną wszystkich fungicydów z grupy Luna jest zawartość innowacyjnej substancji aktywnej jaką jest fluopyram, która może występować w kombinacjach z innymi substancjami aktywnymi.

Fluopyram jest substancją aktywną, która działa przez blokowanie oddychania mitochondrialnego w komórkach patogenów grzybowych. Po naniesieniu na roślinę działa wielokierunkowo: kontaktowo - na powierzchni liści i owoców, translaminarnie (międzytkankowo), systemicznie - przez ksylem.

Wielokierunkowy sposób działania fluopyramu sprawia, że jest to substancja odporna na zmywanie, przydatna w zwalczaniu wielu groźnych chorób takich jak: szara pleśń, mączniaki prawdziwe, antraknozy czy skórzastej zgnilizny owoców.

Maksymalna dawka do jednorazowego stosowania wynosi 0,8 l/ha, termin stosowania to koniec fazy rozwoju kwiatostanu do początku fazy dojrzewania owoców, a zwalczanie szarej pleśni powinno rozpocząć się na początku kwitnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM