Nowości w zwalczaniu chwastów w uprawie szparagów i soi

Autor: sadyogrody.pl 21 stycznia 2015 11:28

Nowości w zwalczaniu chwastów w uprawie szparagów i soi Plantacja szparagów; fot. shutterstock.com

W 2015 roku na podstawie nowego zezwolenia, plantatorzy soi i szparagów mogą skorzystać z herbicydu Sencor Liquid 600 SC - firma Bayer CropScience rozszerza jego rejestrację o nowe uprawy.

Dotychczas preparat ten był dostępny do ochrony plantacji ziemniaka, pomidora i marchwi, a w nadchodzącym sezonie, dzięki rozszerzeniu rejestracji, jego stosowanie będzie także możliwe w uprawie soi i coraz bardziej popularnych w naszym kraju szparagów.

Sencor Liquid 600 SC jest płynnym, wysokoskoncentrowanym herbicydem, w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą i zawiera 600 g metrybuzyny w 1 litrze środka. Preparat ten przeznaczony jest do zwalczania chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych.

Sencor jest pobierany głównie przez korzenie, w mniejszym stopniu przez liście chwastów, dlatego efektywność stosowania preparatu jest najwyższa na glebie wilgotnej, a po jego zastosowaniu nie należy wykonywać żadnych mechanicznych zabiegów pielęgnacyjnych, aby nie zmniejszyć działania herbicydu.

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI