Nowości w zwalczaniu chwastów w uprawie szparagów i soi

Autor: sadyogrody.pl 21 stycznia 2015 11:28

Nowości w zwalczaniu chwastów w uprawie szparagów i soi Plantacja szparagów; fot. shutterstock.com

W 2015 roku na podstawie nowego zezwolenia, plantatorzy soi i szparagów mogą skorzystać z herbicydu Sencor Liquid 600 SC - firma Bayer CropScience rozszerza jego rejestrację o nowe uprawy.

Dotychczas preparat ten był dostępny do ochrony plantacji ziemniaka, pomidora i marchwi, a w nadchodzącym sezonie, dzięki rozszerzeniu rejestracji, jego stosowanie będzie także możliwe w uprawie soi i coraz bardziej popularnych w naszym kraju szparagów.

Sencor Liquid 600 SC jest płynnym, wysokoskoncentrowanym herbicydem, w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą i zawiera 600 g metrybuzyny w 1 litrze środka. Preparat ten przeznaczony jest do zwalczania chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych.

Sencor jest pobierany głównie przez korzenie, w mniejszym stopniu przez liście chwastów, dlatego efektywność stosowania preparatu jest najwyższa na glebie wilgotnej, a po jego zastosowaniu nie należy wykonywać żadnych mechanicznych zabiegów pielęgnacyjnych, aby nie zmniejszyć działania herbicydu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM