Nowości produktowe F&N Agro na 2015 rok

Autor: sadyogrody.pl 18 lutego 2015 09:54

Nowości produktowe F&N Agro na 2015 rok fot. shutterstock.com

Na sezon 2015 firma F&N Agro przygotowała wiele nowości. Portfolio firmy wzbogaci się o nowe  fungicydy, herbicydy, regulator wzrostu oraz adiuwant. W ofercie pojawiły się także nowe nawozy oraz nasiona.

Wśród nowości nawozowych są: Wuxal P 45 – dolistny, skoncentrowany, zawiesinowy nawóz do stosowania we wszystkich uprawach o zwiększonym zapotrzebowaniu na fosfor oraz cynk, zawierający schelatowane mikroelementy, oraz Wuxal K 40 - nawóz dolistny opracowany dla roślin z dużym zapotrzebowaniem na potas z dużą zawartością siarki oraz schelatowanymi mikroelementami.

F&N Agro wprowadza na rynek także adiuwant Velocity przeznaczony do stosowania z fungicydami, który poprawia osadzanie i przyleganie cieczy użytkowej na roślinach, przyspiesza wchłanianie substancji aktywnych oraz ich rozprowadzanie na powierzchni roślin, co zwiększa skuteczność działania środków grzybobójczych. Substancje aktywne preparatu to: 104,6 g/l trójsiloksanu + 759,9 g/l estrów tłuszczowych oleju rzepakowego w 1 l środka. Środek można stosować w burakach cukrowych i ziemniakach w dawce 0,25 l/ha.

Nowym herbicydem jest Stallion 363 CS do przedwschodowego zwalczania chwastów w ziemniakach, grochu jadalnym oraz bobiku. Substancje aktywne preparatu to: 30 g chlomazonu + 333 g pendimetaliny w 1 l środka, które zostały zamknięte łącznie w mikrokapsułach. Zalecana dawki do stosowania to 3,0 l/ha. Oczekiwana rejestracja preparatu to koniec lutego/ początek marca br.

Ponadto wśród nowych preparatów do stosowania w zbożach są: Ephon Top 480 SL - regulator wzrostu zapobiegający wyleganiu zbóż oraz Ikanos 040 OD - herbicyd nalistny przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy.

Firma wprowadza również nowe odmiany nasion kukurydzy i rzepaku: Lidano, Lupino, Isotto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM