Nowość w ochronie jabłoni i grusz przed owocówką jabłkóweczką

Autor: www.sadyogrody.pl/ 14 kwietnia 2016 13:32

Nowość w ochronie jabłoni i grusz przed owocówką jabłkóweczką Okres karencji tego preparatu dla jabłoni i grusz wynosi 28 dni/ fot. shutterstock.com

Firma Agrosimex wprowadza insektycyd - Imidan 40 WG, w celu zwalczania owocówki jabłkóweczki w sadach jabłoniowych i gruszowych.

Środek ten jako substancję czynną zawiera fosmet (związek z grupy insektycydów fosforoorganicznych) - 400 g/kg (40 proc.). Dostępny jest w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, o działaniu kontaktowym i żołądkowym. Na roślinie wykazuje działanie powierzchniowe.

Według zaleceń, insektycyd należy stosować od początku fazy rozwoju owoców do fazy początku dojrzewania (BBCH 71-81) zgodnie z sygnalizacją, to jest w fazie rozwojowej jaja szkodnika zwanej „czarną główką”. W ciągu sezonu wegetacyjnego można wykonać maksymalnie 2 zabiegi ochronne, w odstępie co najmniej 20 dni.

Maksymalna dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 1,25 kg/ha. Środek ten jest niebezpieczny dla pszczół. W celu ochrony owadów zapylających nie należy stosować tego preparatu na rośliny uprawne w czasie kwitnienia. Okres karencji zarówno dla jabłoni, jak i grusz wynosi 28 dni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM