Nowość do zaprawiania sadzeniaków ziemniaka przed rizoktoniozą i parchem srebrzystym

Autor: www.sadyogrody.pl 27 października 2016 11:31

Nowość do zaprawiania sadzeniaków ziemniaka przed rizoktoniozą i parchem srebrzystym Bulwa ziemniaka z objawami rizoktoniozy/ fot. W. Konieczny (Farmer)

Firma Bayer wprowadza nowy środek grzybobójczy Monceren Pro 258 FS, przeznaczony do zaprawiania bulw sadzeniaków ziemniaka przed rizoktoniozą i parchem srebrzystym ziemniaka.

Ten grzybobójczy środek zawiera dwie substancje czynne: pencykuron - 250 g/l (związek z grupy pochodnych fenylomocznika) i protiokonazol - 8 g/l (związek z grupy triazoli). Na rynku dostępny dostępny jest w formie płynnego koncentratu o działaniu kontaktowym i układowym.

Preparat ten należy stosować do mokrego zaprawiania bulw sadzeniaków ziemniaka na krótko przed lub w trakcie sadzenia. Maksymalna / zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania przeciwko rizoktoniozie ziemniaka wynosi 60 ml na 100 kg sadzeniaków z dodatkiem 1,5 litra wody, zaś przed parchem srebrzystym – 80 ml na 100 kg sadzeniaków z dodatkiem 1,5 litra wody.

Zaprawione sadzeniaki mogą być użyte wyłącznie do sadzenia, nie wolno przeznaczać ich na cele konsumpcyjne ani na paszę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM