Nowe rozwiązanie w ograniczaniu Stemphylim w uprawie cebuli

Autor: www.sadyogrody.pl 28 czerwca 2017 14:15

Nowe rozwiązanie w ograniczaniu Stemphylim w uprawie cebuli fot. shutterstock.com

Firma BASF uzyskała rozszerzenie rejestracji dla preparatu Signum 33 WG. Zgodnie z decyzją MRiRW nr R-282/2017d fungicyd ma szerszy zakres stosowania w uprawach małoobszarowych roślin rolniczych. Rozszerzenie dotyczy również ograniczenia występowania Stemphylium w uprawie cebuli.

Signum 33 WG jest środkiem grzybobójczym dostępnym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej, o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w zwalczaniu chorób. Fungicyd zawiera w swoim składzie boskalid (26 proc.) i piraklostrobinę (6 proc.).

W rejestracji poszerzone zostało spektrum zwalczanych chorób w uprawie cebuli. Obecnie oprócz mączniaka rzekomego i alternariozy preparat można zastosować w celu ograniczenia występowania Stemphylium na cebuli. Pierwszy zabieg należy przeprowadzić zapobiegawczo (zgodnie z sygnalizacją) lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby. W sezonie można wykonać trzy opryskiwania tym preparatem, pamiętając o odstępie pomiędzy zabiegami co najmniej 7 dni. Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania to 1 kg/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM