Nowe rozwiązanie w ochronie przed parchem i chorobami przechowalniczymi

Autor: www.sadyogrody.pl 29 czerwca 2015 08:03

Nowe rozwiązanie w ochronie przed parchem i chorobami przechowalniczymi www.shutterstock.com

Firma Bayer CropScience uzyskała rozszerzenie rejestracji preparatu Luna Experience 400 SC do ochrony jabłek i gruszek przed parchem oraz chorobami przechowalniczymi. Produkt ten będzie dostępny na rynku z początkiem lipca 2015 roku.

Luna Experience 400 SC jest środkiem grzybobójczym w formie stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego lub interwencyjnego w ochronie gruszy, jabłoni, wiśni, czereśni oraz marchwi i pora przed chorobami grzybowymi.

Środek można stosować w celu zwalczania chorób przechowalniczych jabłek, tj., gorzka zgnilizna, parch przechowalniczy, szara pleśń, brunatna zgnilizna, sina pleśń (mokra zgnilizna). W przypadku gruszek preparat można zastosować w ochronie przed parchem gruszy.

Fungicyd ten składa się z połączenia dwóch substancji czynnych: fluopyramu (związek z grupy anilidów) w ilości 200 g/l (17,7 proc.), oraz tebukonazou (związek z grupy triazoli) – 200 g/l (17,7 proc.).

Okres karencji, czyli od dnia ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru wynosi w przypadku jabłoni i gruszy – 14 dni, wiśni i czereśni – 7 dni, marchwi – 14 dni, por – 21 dni. Preparat ten wykazuje najwyższą skuteczność działania w temperaturze powyżej 12 st. C.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM