Nowe rozwiązanie na stonkę ziemniaczaną

Autor: www.sadyogrody.pl 10 marca 2017 14:23

Nowe rozwiązanie na stonkę ziemniaczaną Preparat przeznaczony jest do zwalczania larw i chrząszczy stonki ziemniaczanej/ fot. shutterstock.com

Firma Innvigo decyzją MRiRW nr 28/2017 z dnia 07.03.2017 uzyskała zezwolenie na wprowadzenie insektycydu Los Ovados 200 SE do zwalczania larw i chrząszczy stonki ziemniaczanej.

Środek owadobójczy w formie zawiesino-emulsji, o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony jest do zwalczania larw i chrząszczy stonki ziemniaczanej w uprawie ziemniaka oraz słodyszka rzepakowego w rzepaku ozimym. Preparat jako substancję czynną zawiera acetamipryd (związek z grupy neonikotynoidów). Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie.

Zabieg należy wykonać w momencie składania jaj i masowego wylęgu larw, od fazy zakrycia 50 proc. międzyrzędzi do fazy pełni kwitnienia (BBCH 35-65). Zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania wynosi 0,1-0,15 l/ha. W przypadku intensywnego występowania szkodnika należy zastosować wyższą z zalecanych dawek. W sezonie wegetacyjnym można wykonać jeden zabieg opryskiwania.

Okres karencji dla upraw ziemniaka wynosi 7 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM