Nowe rozwiązania w uprawach sadowniczych od Arysta LifeScience

Autor: www.sadyogrody.pl 15 marca 2016 15:42

Nowe rozwiązania w uprawach sadowniczych od Arysta LifeScience Nowe rozwiązania w ochronie upraw sadowniczych od Arysta LifeScience/ fot. shutterstock.com

Arysta LifeScience uzyskała rozszerzenie rejestracji preparatu Captan 80 WG o ochronę truskawek przed szarą pleśnią oraz przeciwko chorobom przechowalniczym jabłek. Nowa rejestracja środka Dimilin 480 SC obejmuje również zwalczanie zwójek liściowych i pordzewiacza jabłoniowego.

Dzięki nowej rejestracji preparat Captan 80 WG oprócz jabłoni, gruszy i wiśni można stosować również w uprawie truskawki przeciw szarej pleśni. Zabiegi należy wykonywać zapobiegawczo od początku do końca fazy kwitnienia. Dodatkowo produkt można zastosować przeciwko chorobom przechowalniczym jabłek, wykonując zabieg jednorazowo na 4 tygodnie przed planowanym zbiorem owoców.

Rozszerzona rejestracja preparatu Dimilin 480 SC, poza zwalczaniem owocówki jabłkóweczki, toczyka gruszowiaczka, miodówki gruszowej i owocówki śliwkóweczki, obejmuje teraz także zwalczanie zwójek liściowych i pordzewiacza jabłoniowego.

Firma wprowadziła na rynek dwuskładnikowy herbicyd Raptor 263 SC, który przeznaczony jest do zwalczania chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w sadach jabłoniowych. Produkt ten wykazuje szybkie-‘raptowne’ działanie parzące na chwasty, widoczne już po 3-5 dniach od zastosowania. Całkowite zamieranie chwastów następuje po około 2-3 tygodniach od wykonania zabiegu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM