Nowe rozwiązania od Sumi Agro w ochronie przed przędziorkami

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 07 grudnia 2015 09:28

Nowe rozwiązania od Sumi Agro w ochronie przed przędziorkami Zespół firmy Sumi Agro Poland podczas konferencji prasowej/ fot. sadyogrody.pl

Sumi Agro Poland wprowadza na rynek nowy akarycyd Nissorun Strong 250 EC. Preparat można teraz stosować w uprawie jabłoni, gruszy, truskawki. ale także warzyw uprawianych pod osłonami - papryce, pomidorze, ogórku. – Nasza firma w segmencie zwalczania przędziorków ma bardzo duże i bogate doświadczenia. Dlatego produkty w tym segmencie są dla nas wyjątkowo istotne – powiedział Paweł Banach, Dyrektor ds. Rejestracji i Rozwoju Produktów Sumi Agro Poland, podczas konferencji prasowej.

Dzięki zastosowaniu nowej formulacji jeden litr Nissorunu Strong 250 SC zawiera aż 250 g heksytiazoksu. Wysokie, ponad 23 procentowe stężenie substancji aktywnej pozwala zastosować niską dawkę preparatu na hektar. Środek zwalcza przędziorki we wszystkich stadiach rozwojowych (z wyjątkiem osobników dorosłych) i jest w pełni bezpieczny dla ludzi i organizmów pożytecznych.

Nissorun Strong 250 SC występuje w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą. Środek ma działanie kontaktowe i żołądkowe, na roślinie działa powierzchniowo. W uprawach jabłoni, gruszy, truskawki preparat w ilości 0,4 l/ha można stosować po wystąpieniu szkodnika, od początku wegetacji do zbiorów, uwzględniając okres karencji. W uprawach sadowniczych ilość wody wynosi 500−1000 l/ha. Zalecane opryskiwanie: drobnokropliste.

Natomiast w przypadku warzyw pod osłonami – pomidor (dawka 0,4 l/ha), lub papryka i ogórek (0,3 l/ha) oprysk wskazany jest po zaobserwowaniu szkodnika do końca zbiorów, zachowując okres karencji. W uprawach warzywniczych zalecana ilość wody to 5−10 l/ha dla zamgławiaczy lub 200−1000 l dla opryskiwaczy drobnokroplistych. W sezonie wegetacyjnym można wykonać maksymalnie 1 zabieg opryskiwania.

Ponadto, środek można bezpiecznie stosować w mieszaninie z preparatami olejowymi. Zabiegi akarycydowe z wykorzystaniem preparatów olejowych są bardzo skuteczne, ale niestety również problematyczne. Pierwszą z wad takiego zabiegu jest konieczność stosowania wysokich dawek – oleje stosuje się zwykle w dawce 15-20 litrów na hektar. Drugą wadą jest stosunkowo duże prawdopodobieństwo wystąpienia fitotoksyczności.

Sumi Agro proponuje nową technologię zabiegu z wykorzystaniem oleju. W tej technologii olej stosuje się w obniżonej dawce, dodając do zabiegu połowę zalecanej dawki preparatu Nissorun Strong. Skuteczność takiego zabiegu jest bardzo wysoka przy równoczesnym wyeliminowaniu problemów z fitotoksycznością. Nowy produkt można również mieszać z Ortusem 05 SC w dawce 0,4 l/ha Nissorun Strong 250 SC + 1,5 l/ha Ortus 05 SC, a także z innymi akarycydami.

Na 2016 rok Sumi Agro Poland planuje wprowadzenie jeszcze jednego środka przędziorkobójczego o nazwie Kanemite 150 SC. Preparat zawiera nową substancją czynną acekwinocyl i oferuje nowy mechanizm zwalczania przędziorków. Środek może być stosowany w uprawie jabłoni w celu zwalczania przędziorka owocowca we wszystkich stadiach rozwojowych (jaja i formy ruchome) od pojawienia się szkodnika aż do zbiorów. 

Firma podczas konferencji prasowej przypomniała również o powiększeniu zakresu stosowania swoich kluczowych produktów. Rejestracje Mospilanu 20 SP, Topsinu M 500 SC zostały rozszerzone o uprawy małoobszarowe. W przypadku Kendo 50 EW firma wprowadziła możliwości zwalczania mączniaka w uprawach sadowniczych oraz w najważniejszych gatunkach zbóż.

W najbliższych planach rozwojowych spółki znajduje się również nowa propozycja zwalczania owadów w uprawach sadowniczych w oparciu o substancje feromonowe. Firma przekazała, że zakończyła proces klasyfikacji wszystkich swoich produktów zgodnie z nową normą. Obecnie wszystkie środki z oferty Sumi Agro Poland – zarówno nowo rejestrowane jak i te, które są obecne na rynku posiadają już nową klasyfikację CLP i mogą być bez przeszkód sprowadzane i bezpiecznie sprzedawane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM