Nowe rejestracje od firmy Bayer CropScience na 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 21 stycznia 2016 09:34

Nowe rejestracje od firmy Bayer CropScience na 2016 r. Mirosław Korzeniowski, Bayer CropScience/ fot. sadyogrody.pl

- Nie rezygnujemy z chemicznych środków ochrony roślin ponieważ globalny rynek pokazuje, że jeszcze przez wiele lat dobre pestycydy będą pomocnym narzędziem w uzyskiwaniu dobrej jakości plonów – mówił Mirosław Korzeniowski z firmy Bayer CropScience.

- Nowe produkty wprowadzane przez firmę są bezpieczniejsze i wykazują efektywniejsze działanie w uzyskaniu dobrej jakości plonów. – Na polski rynek w 2016 r. proponujemy dwa produkty z rodziny Luna, które od początku sezonu są już dostępne w handlu, ale preparaty te będą miały coraz więcej rejestracji – oznajmił Korzeniowski.

- Obecnie Luna Sensation 500 SC posiada rejestrację w truskawkach, ale być może już w najbliższych tygodniach pojawią się kolejne rejestracje o uprawy jagodowe. Z kolei Luna Experience 400 SC jest fungicydem o działaniu kontaktowym i układowym do stosowania zapobiegawczego lub interwencyjnego w ochronie jabłoni, gruszy, wiśni, czereśni oraz marchwi i pora – powiedział przedstawiciel firmy Bayer.

Dodał, że produkt ten przeznaczony jest do zwalczania parcha, mączniaka jabłoni i chorób przechowalniczych. Natomiast druga grupa upraw to drzewa pestkowe. W tej chwili Luna Experience 400 SC posiada rejestrację do ochrony czereśni i wiśni przeciwko brunatnej zgniliźnie, ale czekamy na rozszerzenie etykiety o drobną plamistość drzew pestkowych - zaznaczył ekspert.

- W drugiej połowie 2015 roku uzyskaliśmy rejestrację nowego fungicydu Serenade ASO. Jest to obecnie jeden z 2 biologicznych środków w ofercie firmy Bayer. Ten mikrobiologiczny środek grzybobójczy wykazuje działanie kontaktowe, zawiera szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis. Przeznaczony jest do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym - przypomniał Korzeniowski.

- Kolejny biologiczny środek ochrony roślin w ofercie firmy na sezon 2016 to Contans WG. Jest to biologiczny fungicyd zawierającym zarodniki naturalnie występującego w glebie grzyba Coniothyrium minitans. Contans WG działa selektywnie na zarodniki przetrwalnikowe grzybów Sclerotinia powodujących zgniliznę twardzikową na warzywach, tytoniu, rzepaku i roślinach ozdobnych – mówił Mirosław Korzeniowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM