Nowe produkty w ofercie firmy Nufarm Polska

Autor: www.sadyogrody.pl 03 marca 2017 12:50

Nowe produkty w ofercie firmy Nufarm Polska fot. shutterstock.com

Portfolio firmy Nufarm Polska od sezonu 2017 wzbogacają nowe produkty – herbicyd Achiba 05 EC przeznaczony do upraw rolniczych, ziemniaka i marchwi oraz insektycyd Grom 200 SL do ochrony upraw sadowniczych i roślin rolniczych.

Herbicyd Achiba 05 EC jako substancję czynną zawiera chizalofop-P-etylowy (związek z grupy pochodnych kwasu arylofenoksypropionowego. Przeznaczony jest do selektywnego zwalczania chwastów jednorocznych i wieloletnich jednoliściennych (po ich wschodach) w niektórych roślinach rolniczych i warzywnych – ziemniaka i marchwi.

W uprawach ziemniaka środek należy stosować od fazy początku rozwoju pierwszych liści ziemniaka do fazy przed całkowitym zakryciem międzyrzędzi (BBCH 10-39), zanim chwasty zostaną całkowicie zakryte. Maksymalna dawka środka dla jednorazowego zastosowania wynosi 2,0 l/ha. W sezonie można wykonać jeden zabieg. Z kolei w uprawach marchwi herbicyd należy aplikować od fazy całkowicie rozwiniętych liścieni marchwi do fazy, gdy korzeń osiągnie typowy kształt i wielkość (BBCH10-49), w dawce 2,5 l/ha.

Preparat owadobójczy Grom 200 SL oparty na acetamiprydzie, przeznaczony jest do zwalczania szkodników w uprawie jabłoni, gruszy, czereśni, śliwy.

Przeciwko mszycom na jabłoni produkt należy stosować od fazy zielonego pąka do fazy początku czerwcowego opadania zawiązków (BBCH 56-73), w momencie pojawienia się pierwszych kolonii mszyc (dawka 0,125 l/ha). Do zwalczania owocówki jabłkóweczki zabieg opryskiwania zaleca się wykonać na początku lotu motyli i masowego składania jaj, od początku fazy rozwoju owoców do fazy gdy owoc osiągnie 60 proc. typowej wielkości (BBCH71- 76).

W ochronie przed zwójkami liściowymi preparat można aplikować od fazy zielonego pąka do fazy różowego pąka (BBCH 56-57), w momencie masowego wylęgania się larw. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć w czerwcu, do fazy początku czerwcowego opadania zawiązków (BBCH 73). Maksymalna dawka dla wynosi 0,2 l/ha.

W uprawach gruszy (przeciwko miodówce) środek w dawce 0,2 l/ha zalecany jest od fazy zielonego pąka do fazy, gdy większość kwiatów z płatkami tworzy wklęsą kulę (BBCH 56-59). W sezonie można wykonać maksymalnie jeden zabieg opryskiwania.

W celu zwalczania nasionnicy trześniówki preparat należy stosować w okresie licznego pojawu muchówek i masowego składania jaj, od fazy gdy większość płatków opadła do fazy początku dojrzewania owoców (BBCH 67-81). W sezonie można wykonać 2 zabiegi opryskiwania (dawka 0,125 l/ha), w odstępie co najmniej 7 dni.

W sadach śliwowych przeciwko owocówce śliwkóweczce preparat należy aplikować w dawce 0,2 l/ha, na początku lotu motyli i masowego składania jaj, w fazie rozwoju owoców (BBCH 71-79). Zaś w przypadku zwalczania owocnic – można wykonać jeden zabieg, pod koniec opadania płatków kwiatowych (BBCH 67-69), w dawce 0,125 l/ha.

Okres karencji preparatu dla jabłoni, gruszy, śliwy i czereśni wynosi 14 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM