Nowa seria ciągników kompaktowych Nexos od Claasa

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 08 listopada 2016 13:34

Nowa seria ciągników kompaktowych Nexos od Claasa Nowa seria Nexos od Claasa fot. Claas

Claas przedstawia nową generację ciągników Nexos o wąskim rozstawie kół. Nowa generacja serii kompaktowych ciągników, obejmuje 14 różnych modeli maszyn - informuje Farmer.pl.

Nowa generacja Nexos obejmuje 14 różnych modeli ciągników, które różnią się między sobą pod względem mocy i wymiarów. Wszystkie nowe modele wyposażone są w 4-cylindrowy silnik FPT, który cechuje się spokojną pracą, wysokim momentem obrotowym i zminimalizowanymi wibracjami.

Moc dostępnych silników sięga od 75 KM do 112 KM lub do 103 KM w przypadku Nexos VE, który przeznaczony jest do zastosowań w wyjątkowo wąskich rzędach winorośli. W największych modelach 250 VL i 250 F z Claas Power Managment (CPM) silnik o mocy 103 KM przy zastosowaniach z wałem odbioru mocy i w transporcie osiąga maksymalnie 9 KM dodatkowej mocy (boost) i maksymalny moment obrotowy do 440 Nm. Dzięki temu nowa seria NEXOS oferuje około 10% więcej mocy od swoich poprzedników.

W ciągnikach z nowej serii Nexos dostępny jest nowy wariant przekładni, w którym mechaniczne przełożenie z 24 biegami przednimi i wstecznymi połączone jest z przekładnią nawrotną Revershift. Przekładnia współpracuje ze sterowanym elektronicznie sprzęgłem wielotarczowym. Do pięciu dostępnych wariantów przekładni NEXOS należy także przekładnia 24 V / 12 R z Revershift i Twinshift (dwustopniowe przełączanie pod obciążeniem) w najwyższej wersji wyposażenia.

Więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM