Nowa opona EVObib "2 w 1" dla rolników

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 09 grudnia 2016 10:49

Nowa opona EVObib "2 w 1" dla rolników Nowa opona Michelin fot. materiały prasowe

Nie tak dawno, francuska firma Michelin zaprezentowała pierwszą oponę, która jednocześnie uzyskała homologację opony zimowej i letniej – CrossClimate. Tym razem francuski gigant zaprezentował nową oponę "2 w 1" dla rolników: EVObib – informuje Farmer.pl.

Do tej pory podstawowy dylemat podczas wyboru opon do ciągnika, dotyczył tego czy bardziej stawialiśmy na wytrzymałość, czy efektywność podczas pracy. Teraz, dzięki oponom EVObib ma się to zmienić. A przynajmniej tak widzą to eksperci z firmy Michelin.

Nowa rodzina opon (2w1) ma stanowić pewnego rodzaju pomost pomiędzy oponami, które idealnie sprawdzały się podczas ciężkich prac w polu oraz tych, które raczej wybieraliśmy pod kątem zadań transportowych czy wymagających dużej odporności. Już pierwsze spojrzenie na nową oponę podsuwa pewne spostrzeżenia. Sekret tkwi oczywiście w konstrukcji opony a konkretnie czoła, barku i boku. A przynajmniej tyle producent postanowił zdradzić. Można się tylko domyślać, że za określeniem „kombinacja materiałów” stoją także dużo bardziej zaawansowane zmiany. Jednak skład mieszanki zawsze pozostaje tajemnicą producenta.

Wracając do budowy nowych opon. W EVObib zastosowano podzielenie bieżnika na kilka części. Klasyczna jodełka (szewron) został podzielony na trzy elementy. W centralnej części bieżnika znajdują się ciasno ułożone klocki. Są odpowiedzialne za przenoszenie obciążeń podczas jazdy po drogach utwardzanych przy ciśnieniu nominalnym.

Owo ciasne upakowanie korzystnie wpływa także na komfort jazdy oraz zapewnia optymalną drogę hamowania. Michelin przyznaje, że dzięki takiej konstrukcji bieżnika możliwe jest uzyskanie takich samych para metrów co w przypadku opon radialnych.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM