Nowa formulacja akarycydu przed przędziorkami i pordzewiaczem jabłoni

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 29 czerwca 2016 10:21

Nowa formulacja akarycydu przed przędziorkami i pordzewiaczem jabłoni Jacek Czernichowski, Menedżer ds. Marketingu i Rozwoju Belchim Crop Protection/ fot. sadyogrody.pl

Firma Belchim Crop Protection wraz z początkiem roku wprowadziła preparat o nowej formulacji - Milbeknock 10 EC do zwalczania przędziorków i pordzewiacza na jabłoni.

- Nowa formulacja produktu została zoptymalizowana z uwagi na występujący problem ordzawień na odmianach ‘Goden Deliciosus’ czy ‘Gala’ – mówił Jacek Czernichowski, Menedżer ds. Marketingu i Rozwoju Belchim Crop Protection, podczas IV Forum Ekspertów, które odbyło się w Grupie Producenckiej „Apple Team” w Zalesiu k. Grójca.

Milbeknock 10 EC znany również pod nazwą Koromite przeznaczony jest do walki z przędziorkami i pordzewiaczem na jabłoni (zwalcza wszystkie stadia rozwojowe roztoczy). Substancja czynna - milbemektyna działa na system nerwowy roztoczy powodując ich paraliż. Środek ma działanie kontaktowe i żołądkowe. Na roślinie wykazuje działanie translaminarne.

Jak mówił ekspert, w porównaniu do poprzedniej etykiety został zmieniony okres stosowania produktu. – Liczebność szkodnika można zwalczać od końca fazy kwitnienia, do fazy gdy owoc osiąga 60 proc. typowej wielkości. Nową formulację można połączyć z fungicydem opartym na kaptanie i Delanem w jednym zabiegu – zaznaczył Czernichowski.

Firma Belchim Crop Protection na przyszły rok planuje poszerzenie rejestracji tego produktu o uprawy truskawek oraz innych jagodowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM