Niższe ceny oleju napędowego i gazu. Rynek nawozów i ŚOR bez zmian

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 marca 2016 14:04

Niższe ceny oleju napędowego i gazu. Rynek nawozów i ŚOR bez zmian Potaniał olej napędowy i gaz, co jednak nie przełożyło się na ceny nawozów i środków ochrony roślin. / fot. Farmer.pl

Potaniał olej napędowy i gaz, co jednak nie przełożyło się na ceny nawozów i środków ochrony roślin. Rolnicy kupują więc importowane nawozy, a mogliby krajowe. Krajowa Rada Izb Rolniczych domaga się obniżenia cen nawozów – czytamy na Farmer.pl.

KRIR już w ubiegłym roku zauważyła, że nawozy i środki ochrony roślin nie tanieją, chociaż tanieje gaz i olej napędowy. Doprowadziła do tego, że 11 marca 2015 r. Ministerstwo Gospodarki zorganizowało spotkanie, w którym oprócz przedstawicieli samorządu rolniczego uczestniczyli przedstawiciele resortu gospodarki, rolnictwa i rozwoju wsi, Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz firm nawozowych i Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin.

Skutek? Niewielki. „Jednym z wniosków płynących z ww. spotkania była propozycja samorządu rolniczego, aby takie spotkania odbywały się cyklicznie, ponieważ sektor nawozowy nie będzie rozwijał się bez rolników, a rolnicy nie będą konkurencyjni cenowo nie stosując nawozów i bardzo ważna jest wymiana aktualnych informacji i przekazywanie ich rolnikom” – poinformowała KRIR. 

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM