Nie widać większego ożywienia w branży maszynowej. Na lepsze czasy trzeba poczekać

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 02 maja 2017 11:10

Nie widać większego ożywienia w branży maszynowej. Na lepsze czasy trzeba poczekać fot. farmer

Dilerzy ostatnio odpowiadają na więcej pytań rolników, ale - przynajmniej na razie - nie przekłada się to na znaczący wzrost sprzedaży - podaje strefaagro.pl.

- Jak do tej pory w statystykach nie widać większego ożywienia sprzedaży spowodowanej dostępnością pomocy unijnej - mówi Hubert Seliwiak z Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych. - Owszem, jest większe zapytań ze strony rolników, ale na lepsze czasy trzeba jeszcze poczekać.

Seliwiak podaje, że  w marcu 2017 zarejestrowano w kraju 910 szt. nowych ciągników, to o 355 szt. więcej niż w miesiącu poprzednim, kiedy zarejestrowano 555 szt. nowych ciągników, ale o 31 szt. mniej niż w marcu 2016 roku. Łącznie, w pierwszym kwartale 2017 roku zarejestrowanych zostało 1998 szt. nowych ciągników - to jest o 11 szt. więcej niż w pierwszym kwartale 2016  roku, ale znacznie mniej niż w analogicznych okresach w latach 2012-2015.

Z raportu dotyczącego badania nastrojów w branży rolniczej w Polsce - które zostało przeprowadzone przez Polską Izbę Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych na przełomie lutego i marca 2017 - wynika, że 78 proc. firm biorących udział w badaniu i będących członkiem PIGMIUR miniony rok uznało za zły lub bardzo zły. W bieżącym roku zdecydowana większość oczekuje poprawy koniunktury.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM