New Holland, John Deere i Zetor liderami sprzedaży w czerwcu

$data.author.description Autor: Farmer.pl 17 lipca 2015 09:28

New Holland, John Deere i Zetor liderami sprzedaży w czerwcu W czerwcu zarejestrowano wzrost sprzedaży nowych ciągników; fot. shutterstock

W czerwcu br. zarejestrowano 2002 nowe ciągniki rolnicze. Najwięcej maszyn sprzedał New Holland, kolejny był John Deere i Zetor - podaje farmer.pl.

Liczba rejestracji ciągników rolniczych w czerwcu br. poszybowała w górę. Zarejestrowano 2002 maszyny, a więc o 40 proc. więcej niż w maju i 51 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami. Tak dobrego wyniku nie było nawet w rekordowym czerwcu 2012 roku, kiedy zarejestrowano 1885 maszyn – informuje agencja Martin & Jacob, monitorująca rynek rolniczy.

Największą liczbę nabywców znalazły ciągniki marki New Holland. W tym rekordowym miesiącu na niebiesko-biały traktor zdecydowało się 377 nabywców, a więc o 53 proc. więcej niż w maju i 27 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 r.

Drugie miejsce z 342 rejestracjami należy do firmy John Deere. Podium zamyka Zetor, którego produkty rejestrowano 225 razy.

Liderem wśród modeli został John Deere 5085M. Zarejestrowano 43 takie ciągniki, a więc o 42 więcej niż przed dwunastoma miesiącami, kiedy ciągnik debiutował na polskim rynku. Tuż za nowym liderem ulokował się Zetor Major 80. W czerwcu sprzedano 40 sztuk popularnego Majora, a więc dokładnie tyle samo co w maju i o 16 jednostek więcej niż w analogicznym okresie roku 2014. Na najniższym stopniu podium, z wynikiem 38 rejestracji, ulokował się New Holland T6.165.

Czytaj więcej na www.farmer.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM