Nawozy naturalne można już wywozić na pola

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 01 marca 2017 12:14

Nawozy naturalne można już wywozić na pola fot. shutterstock.com

Choć pogoda i stan gleby na takie zabiegi jeszcze nie pozwalają to z dniem 1 marca oficjalnie można już wywozić nawozy naturalne: obornik, gnojówkę i gnojowicę. Mija bowiem 3 miesięczny zimowy zakaz stosowania tychże nawozów - czytamy w Farmerze.

Terminy jak i pozostałe przepisy dotyczące nawożenia zostały uściślone w ustawie z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu. Zgodnie z tymi przepisami nawozów naturalnych nie można było stosować od początku grudnia do końca lutego. Pomimo tego, że termin już pozwala na zabiegi z udziałem tychże nawozów, należy pamiętać, że dodatkowo nawozów naturalnych nie wolno stosować:

• na glebach zalanych wodą oraz przykrytych śniegiem lub zamarzniętych do głębokości 30 cm, oraz podczas opadów deszczu,
• płynnych nawozów naturalnych (gnojowica, gnojówka) na glebach bez okrywy roślinnej, położonych na stokach o nachyleniu większym niż 10 proc.,
• płynnych nawozów naturalnych (gnojowica, gnojówka) podczas wegetacji roślin przeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM