Nawożenie dolistne - jakich produktów poszukują sadownicy? (video)

Autor: Krystyna Zagórska/ www.sadyogrody.pl 23 listopada 2016 11:13

Nawożenie dolistne - jakich produktów poszukują sadownicy? (video) Arkadiusz Sławiński, Menedżer ds. Rozwoju z Agrii Polska./ fot. Żelazna Studio

- Duże straty nawozów wynikają m.in. z wyparowania lub ściekania cieczy roboczej z powierzchni liścia. Stosowana w naszych nawozach technologia FoliQ pozwala na zniwelowanie tych strat, zminimalizowanie poprzez szereg dodatków dostarczanych do nawozów w fazie produkcji – mówi w rozmowie z redakcją Arkadiusz Sławiński, Menedżer ds. Rozwoju z Agrii Polska.

- Dla sadowników cały czas w nawożeniu pozakorzeniowym istotny jest wapń i bardzo dobrze, bo rzeczywiście jest to ważny makroelement i wymaga dostarczania drogą pozakorzeniową – zaznacza Arkadiusz Sławiński.

Kolejna grupa produktów, która w ostatnich latach wzbudza zainteresowanie sadowników to preparaty o działaniu stymulującym, chociażby oparte na algach morskich czy aminokwasach roślinnych. Te produkty zastosowane w odpowiedniej fazie mogą znacząco wpłynąć na plon, ale również wysoką jakość płodów rolnych – dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM