Nawóz Optysil dostępny już jako mineralny stymulator wzrostu

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 22 września 2015 14:11

Firma Intermag, zgodnie z decyzją Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, uzyskała pozwolenie na wprowadzenie do obrotu mineralnego stymulatora wzrostu Optysil.

Optysil jest płynnym stymulatorem wzrostu zawierającym przyswajalny przez rośliny krzem – 16,5 proc. w przeliczeniu na SiO2 w 1 litrze produktu. Krzem zawarty w stymulatorze wpływa na rozwój i plonowanie roślin. Preparat ten ogranicza działanie stresów, reguluje pobieranie makro - i mikroelementów, oraz aktywuje naturalne mechanizmy odpornościowe roślin. Zmniejsza podatność roślin na uszkodzenia mechaniczne, np. podczas zbioru i transportu owoców.

Stymulator wzrostu można stosować dolistnie w uprawach ogrodniczych - drzewa ziarnkowe i pestkowe, krzewy owocowe, truskawka, winorośl oraz wybrane gatunki warzyw, w dawce 0,5 l/ha. Możliwe jest stosowanie przez instalację nawodnieniową (fertygacja z użyciem roztworu zawierającego 35–55 mg SiO2/l pożywki) i podlewanie. Preparat ten można stosować w rolnictwie ekologicznym (Świadectwo nr NE 251/2014).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM