Najwęższy ciągnik od John Deere – do prac w winnicach, lecz nie tylko

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 03 października 2016 13:40

Najwęższy ciągnik od John Deere – do prac w winnicach, lecz nie tylko John Deere 5075 GV; Fot. John Deere

John Deere dba nie tylko o odświeżanie swoich serii ciągników przeznaczonych na wielkoobszarowe farmy czy kompaktów w najbardziej popularnym zakresie mocy. Jedną z ciekawszych propozycji amerykańskiej firmy jest specjalistyczny seria 5GV – czytamy na Farmer.pl.

Seria 5G to nie tylko proste i solidnie wykonane kompakty, bowiem pod nazwą 5G Stage IIIb kryje się jedna z największych rodzin ciągników specjalistycznych przeznaczonych do prac, z którymi zwykłe ciągniki miałyby problem. To co łączy wszystkie maszyny z serii specjalistycznej to połączenie małych gabarytów z dużymi możliwościami, jeżeli chodzi o moc czy wydajność hydrauliki. Jednym z takich małych specjalistów jest model 5075 GV, zaprezentowany m.in. na targach Argo Show 2016.

Wynik 1087 mm szerokości stawa ten niepozorny ciągnik w ścisłej czołówce maszyn przeznaczonych do prac w winnicach. Do tej pory John Deere aż tak wąskiego ciągnika nie miał, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę moc, wynoszącą 75 KM oraz jego możliwości, ale o tym za chwilę.

Ekstremalnie zmniejszenie szerokości widoczne jest gdy spojrzymy na 5075GV z profilu. Wydłużona sylwetka z mocno wysuniętą tylną osią sprawiają, że nie sposób pomylić tego ciągnika z dotychczasowymi modelami.

Kabina, choć musiała sprostać wymaganiom właścicieli winnic, a zatem nie mogła być zbyt szeroka, jest całkiem przestronna i oferuje dobrą widoczność, zarówno do przodu jak i dookoła ciągnika. Wszystkie dźwignie zostały umieszczone w miejscach w których byśmy się ich spodziewali, tak że nawet przy zamkniętych drzwiach nie odczuwamy jakobyśmy siedzieli w niemal rekordowo wąskiej maszynie.
Jedyne co można by uznać za element psujący ogólny komfort to brak płaskiej podłogi, a to za sprawą tunelu, pod którym znajduje się skrzynia biegów. Cóż taka jest cena kompaktowych wymiarów, w tym także niewielkiej wysokości.

Więcej w serwisie www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

AGROTECHNIKA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM